تمرینات روزانه برای افزایش سرعت و قدرت دست در گیتار

تمریناتی برای افزایش سرعت و قدرت دست در  گیتار

در این مقاله آموزشی قصد دارم راجب تمرینات روزانه صحبت کنم. تمریناتی برای افزایش سرعت و قدرت دست در نوازندگی گیتار. چرا میگیم تمرینات روزانه؟ چون باید روزانه انجام شود. من نمیگم هرروز حتما اجبارا باید تمرین کنید. اما شما به عنوان یک هنرآموز برای افزایش سرعت دست در گیتار در امر نوازندگی باید یک برنامه منظم برای تمریناتتان داشته باشید. تا در بلند مدت نتیجه دلخواهتان را بگیرید.

 

 

تمرینات تکنیکی برای افزایش سرعت دست در گیتار

چرا تمرینات تکنیکی روزانه؟

به دو دلیل عمده:

  1. برای گرم کردن قبل از تمرینات اصلی. همانند یک ورزشکار که قبل از انجام تمرینات سخت ابتدا بدن خود را گرم میکند. و بعد شروع به انجام تمرینات سنگین میکند، یک نوازنده نیز باید قبل از نواختن قطعات سنگین ابتدا دستان خود را گرم کند. تا از نظر فیزیکی و ذهنی آماده انجام تمرینات سختتر شود. و راحتتر بتواند فرت های دسته گیتار را بگیرد و آکوردهای سختتری را بنوازد. و همچنین از آسیب دیدگی های احتمالی جلوگیری کند!
  2. تقویت تکنیک نوازندگی. به دلیل ساده بودن تمرینات تکنیکی روزانه، شما میتوانید تمرکز بیشتری روی افزایش سرعت دست در نوازندگی گیتار داشته باشید. و با انجام منظم و مکرر این تمرینات میتوانید دستان خودتان تقویت کنید. انجام این تمرینات ساده به صورت روزانه به شما کمک میکند تا کم کم بتوانید قطعات و آهنگهای مورد نظر خودتان را با سرعتی مطلوب و همچنین زیباتر بنوازید.

 

انواع تمرینات تکنیکی برای افزایش سرعت دست در گیتار

شما میتوانید در شروع تمرین این تکنیکها را تمرین کنید:

گام نوازی، آرپژ، لگاتو، باره گیری، تمرینات مستقل سازی انگشتان، تکنیک فلاژوله که هرکدام به بخشهای متنوعی تقسیم میشوند. هرکدام از این تمرینات توضیحات مفصلی دارند که میشود راجب آن ساعت ها صحبت کرد.

شما در این وبسایت میتوانید بهترین منابع آموزشی تکنیک های دست راس و چپ را تهیه کنید. کتاب تکنیک های دست راست اثر جولیانی و پامپینگ نایلون اثر اسکات تینات به صورت pdf در قسمت بانک نت فروشگاه موجود میباشند. این کتاب ها سالهاست که منابع بسیار مناسبی برای گیتاریستها به شمار میرود.

نکته: استفاده از مترونوم برای انجام تمرینات تکنیک ضروری است.

نکته: حتما و حتما در مورد انجام تمرینات تکنیکی با مدرس خود مشورت کنید. زیرا او بهتر با ضعف های شما در نوازندگی آشنا است و میتواند بهتر شما را راهنمایی کند. و مثل یک پزشک برای بر طرف سازی آنها برنامه تمرینی تجویز کند.

یادگیری حرفه ای گیتار با کمک یک مدرس با تجربه و کار بلد مسیر بهتری به شما میدهد و باعث میشود که سالها آزمون و خطا را انجام ندهید و در زمان خود صره جویی کنید.

برای کسب اطلاعات راجب دوره های آموزشی گیتار کلیک کنید.

 

مدت زمان مناسب برای انجام تمرینات تکنیکی روزانه

به طور حتم نمیتوان تعیین کرد که شما به چه میزان تمرین تکنیک در روز نیاز دارید. ضعف های هر کس در نوازندگی متفاوت است. و نمیتوان همه را با یک ترازو سنجید. اما به طور معمول روزانه 30 دقیقه زمان برای انجام این تمرینات  قبل از انجام تمرینات سنگین پیشنهاد میشود. راجب این موضوع نیز با مدرس خود مشورت کنید.

 

صحبت پایانی

متاسفانه اکثر هنرآموزان موضوع تمرینات روزانه را جدی نمیگیرند. آنها با روش هایی تمرین میکنند که روزهای ابتدایی آموزش استفاده میکردند. اما این را یادتان باشد برای پیشرفت باید بهایی پرداخت و تغییر کرد. یادگیری نوازندگی سازی مثل گیتار فقط به زدن چند آهنگ پاپ ختم نمیشود! و اگر شما میخواهید کیفیت خوبی از خود نشان دهید گاهی لازم است کارهایی بیش از فقط آهنگ زدن انجام دهید.

هرچند هدف در نهایت زدن آهنگ های مورد علاقه تان است. اما برای نواختن قطعات زیبایی که مد نظر دارید ابتدا باید مهارت های خود را در نوازندگی تقویت کنید تا باعث افزایش سرعت و قدرت دست در نوازندگی گیتار شوید.

 

در اینجا یک نمونه ویدئویی از انجام تمرینات روزانه قرار دادم تا بتوانید بهتر این موضوع را درک کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید