موسیقی خوب چیست؟

موزیک خوب

 

منظور از موسیقی خوب

وقتی صحبت از موسیقی خوب می‌شود منظور سبک خاصی از موسیقی نیست. و من هم نمی‌خواهم بگویم فلان سبک بهتر است یا من طرفدار فلان سبک هستم. در هر سبک از موسیقی می‌توان کارهایی را شنید که دارای ارزش هنری است.

امروز بیشتر کارهایی که در فضای مجازی منتشر می‌شود جنبه تجاری دارند. و سعی میکنند با درگیر کردن احساسات مخاطب عام به شهرت برسند و کارهای آبکی خود را به فروش برسانند. از آنجایی که اکثر افراد ترجیه می‌دهند کار راحت را انجام دهند پس بدون تحقیق و بررسی هر داده ای را که در فضای مجازی تبلیغ و پخش می‌شود را وارد ذهن خود می‌کنند.

به نظر من بهتر است که برای خود و ذهن و زندگیمان ارزش قائل شویم داده های مفید را با تحقیق و بررسی به ذهن خود وارد کنیم. و لذت واقعی موسیقی و زندگی را تجربه کنیم.

 

تاثیر موسیقی خوب بر نوازنده

اگر شما نوازنده هستید و یا هنرجوی موسیقی هستید گوش کردن به موسیقی مناسب می‌تواند تاثیر بسزایی در روند پیشرفت شما داشته باشد. داشتن شنوایی قوی (گوش قوی) می‌تواند سرعت پیشرفت شما را در امر نوازندگی سریعتر کند. منظور از شنوایی قوی حس شنوایی معمول شما نیست! منظور گوش موسیقایی شما است. گوشی که توانایی تشخیص گام‌ها، دستگاه‌ها، ملودی و ریتم قطعه را داشته باشد.

قطعا گوشی که با موسیقی‌های خوب و قوی پرورش داده شده باشد درک بهتری از صداها و حتی ریتمها دارد. این سبب می‌شود تا حس شما موقع اجرای  یک قطعه موسیقی نیز ناب باشد.

 برای ثبت نام در کلاس‌های آنلاین اینجا را کنید

 

هنرجوی موسیقی

 

تاثیر موسیقی خوب در زندگی روزمره

به عنوان یک هنر دوست و کسی که نوازندگی نمی‌کند هم گوش دادن به موسیقی خوب در زندگی شما تاثیرگذار است. روح شما را پرورش دهد. ذهن شما را خلاق کند و شما را رو به جلو حرکت دهد. نه اینکه نطفه یاس و ناامیدی در دل شما ایجاد کند. موسیقی خوب انسان را به فکر فرو می‌برد. فکری سازنده و مترقی.

 

کلام آخر

گوش کردن به تمامی سبک های موسیقی حس و حال خاص خود را دارد. راک،پاپ،جز،بلوز،کلاسیک،سنتی ایرانی،فولک و… هر کدام حس خودش را منتقل می‌کند و در شرایط خود برای ما نیاز است. مثلا تصور کنید در جشن تولد و یا عروسی قطعه ای از باخ پخش شود. یا در هنگام رانندگی یک موسیقی ریلکسیشن پخش شود که ممکن است باعث خوابالودگی راننده شود. یا اینکه قبل از خواب بخواهید یک موسیقی پر سرو صدا مثل راک یا ریتم شاد 6/8 گوش دهید. حتما خواب از سر شما می‌پرد.

هر نوع موسیقی را باید در زمان مناسب خود گوش داد. تصور کنید در گوشه ای از یک کافه نشسته‌اید و قهوه می‌نوشید. در این زمان یک موسیقی ملایم با کلام که فقط صدای خواننده با تک نوازی گیتار همراه است می‌تواند لذت بخش باشد. یا مثلا در هنگام رانندگی یک موسیقی پر انرژی می‌تواند در آن لحظه احساس خوبی به شما منتقل کند.

 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
Share on telegram

دیدگاهتان را بنویسید